Tablet se nenabíjí: proč a co dělat?

Dnes jsou tablety velmi populární, což není překvapivé - nahradily počítače a notebooky mnoha uživateli.Proč vlastně potřebujete masivní zařízení, když jej lze nahradit lehkým tabletem?Na tabletu můžete surfovat po internetu, hrát hry a dokonce i pracovat.

U tablet, stejně jako u jiných elektronických zařízení, mohou nastat problémy.Například tablet může jednoduše přestat nabíjet.Proč se to děje a co dělat v tomto případě?

Restartujte zařízení

Úplně první věcí, kterou můžeme v této situaci doporučit, je restartovat zařízení.V systému může být nějaký druh selhání a problém bude vyřešen restartem.U některých tablet není restartování jako takové: nejprve musíte zařízení vypnout a znovu zapnout.

Vyměňte nabíječku

Pokud restartování selhalo, může být problém s nabíječkou.Pokud je to možné, použijte jinou nabíječku.Pokud se váš tablet nabíjí, skvělé.

Je třeba poznamenat, že nabíječky mohou být „buggy“.Například velmi často existují případy, kdy nabíjení funguje podle svého uvážení - dnes zařízení nechce pracovat a nabíjet a druhý den funguje jako dříve.Takovou nabíječku je lepší vyměnit, protože může poškodit tablet.

Mimochodem, nabíječky samy o sobě jsou sice levnéje lepší použít ty původní, ale prostě stojí mnohem víc.

Zkontrolujte kabel

Také byste měli věnovat pozornost kabelu, nejen nabíječce.To platí zejména v případech, kdy máte domácího mazlíčka, kterému nevadí jíst dráty.

V tomto případě je vše jednoduché - vyměňte kabel za nový a zkontrolujte, zda se tablet nabíjí.

Vyčistěte kontakty

Často se stává, že je napětí, proudová síla je normální, LED na nabíječce se rozsvítí, aby se potvrdilo, že probíhá nabíjení.Až nyní se tablet sám nenabíjí.V takovém případě byste měli zkontrolovat kontakty - v nich se může hromadit velké množství nečistot.Čištění kontaktů může pomoci.

Současně posuňte konektor, může to být záležitost.Může to být způsobeno tím, že se určitý kontakt pohybuje.

Nabíjení tabletu z počítače

Někdy si uživatelé stěžují, že se tablet nenabíjí z počítače a nenabíjí se z nabíječky.Proč?Důvodem je skutečnost, že tablety se ne vždy nabíjejí z počítače, protože prostě nemají dostatek energie.S nabíječkou takové problémy neexistují.Prostě to vezměte jako funkci.

Připojte nabíječku a počkejte

Pokud se vše ostatní nezdaří, zkuste tablet připojit k nabíječce a ponechat jej jako takový jednu nebo dvě hodiny.Možná po nějaké době se začne nabíjet.Jaký je důvod takové „amatérské činnosti“?Těžko říct, ale věřte, že je to efektivní metoda.

Znovuobalte tablet

Ve ​​výjimečných případech může problém souviset se softwarem.Doporučuje se vrátit zařízení zpět do původního stavu nebo ho změnit (aktualizovat).

K tomu opět dochází ve vzácných případech.

Tablet se nenabíjí a nezapíná

Doporučuje se nabíjet alespoň několik hodin.Baterie se může úplně vybít, což má za následek vypnutí.Nyní mu bude trvat mnohem déle, než se nabije, takže buďte trpěliví.

V jakých případech bych měl kontaktovat servisní středisko?

  • Pokud spadnete tabletu a nyní se nenabíjí ani nezapíná.
  • Pokud se tablet nenabíjí kvůli poruše ovladače napájení.
  • ​​
  • Pokud vám žádná z výše popsaných metod nepomohla.