Samsung Galaxy S7 nebo Galaxy S7 Edge: jaký je rozdíl a který je lepší si vybrat?

Před několika měsíci společnost Samsung představila svůj vlajkový model Galaxy S7 a spolu s hranou Galaxy S7 Edge.Téměř všichni odborníci se shodli, že se jedná o jedno z nejlepších zařízení na trhu v současné době.Líbil se mi S7 a uživatelé, ale ne každý se může rozhodnout pro výběr - koupit Galaxy S7 nebo Galaxy S7 Edge?Podívejme se na zařízení podrobněji.

Konstrukce

Externě zařízení vypadají stejně při pohledu na zadní kryt a hlavním rozdílem je rozměr.Velikost obrazovky S7 je 5,1 palce a S7 Edge má 5,5 palce, proto je větší.

V popředí si ani nevšimnete velkého rozdílu - stejná tlačítka, stejné umístění reproduktoru a kamery, stejná obrazovka ... Obrazovka je zde ale zakřivená, a proto ihned ze stranytoto je jasně Edgeův model.Můžete si také všimnout trochu jiného tvaru případu, ale abyste to viděli, musíte se snažit.

Neexistují žádné jiné rozdíly ve vzhledu.

Síto

Jak bylo uvedeno výše, S7 má síto 5,1 palce a Edge má síto 5,5 palce a je stále zakřivené.Je těžké říci, jak dobré je takové rozhodnutí - někomu se to líbí, někdo ne.Ale pokud potřebujete větší zařízení, pak neexistuje žádná alternativa - pouze S7 Edge.No, nebo Galaxy Note 7, která se chystá vidět světlo.

Je třeba poznamenat, že i přes rozdíly v úhlopříčce je rozlišení obrazovky stejné - 2560 × 1440 pixelů.Kvalita obrazu se neliší.

Železo

Pokud je se vzhledem vzhledu všechno jasné, jak je tedy situace u „železa“?V tomto ohledu zařízenípřesně to samé.Zde jsou stejné 4 GB paměti RAM, stejný procesor Samsung Exynos 8890, grafický akcelerátor Mali-T880 atd.Současně mohou obě zařízení používat procesor Qualcomm Snapdragon 820, ale na našem trhu je to vzácný host - taková zařízení se prodávají hlavně na jiných trzích.

Baterie

Existuje rozdíl v kapacitě baterie.Pokud je S7 vybaven baterií 3000 mAh, pak Edge - při 3600 mAh.A to není překvapivé, protože má větší obrazovku, kromě rozlišení je QHD, spotřeba energie je pravděpodobně o něco vyšší.

Software, kamery

Že software, že kamery jsou naprosto totožné.

Pokud jde o software, používá Android 6.0.1 s vlastním rozhraním TouchWiz.Samozřejmě s možností aktualizace.

Hlavní fotoaparát má 12 megapixelů, používá svůj vlastní modul BRITECELL.Neměli byste se dívat na čísla - v době psaní je to jedna z nejlepších a možná i nejlepší fotoaparát na smartphonu na trhu.

Přední kamera je 5 MP.

Cena

Co se týče nákladů, vše je zde jasné bez slova - Edge je dražší.Rozdíl oproti nákladům na samotné chytré telefony však není tak velký - v době psaní je Edge dražší v průměru o 6 až 9 tisíc.

Závěry

Takže, co je lepší koupit?Zopakujme znovu, jak se smartphony liší:

  • Edge má větší velikost obrazovky.
  • S7 Edge má zakřivené sklo.
  • Edge má větší baterii, i když sotva stojí za velký rozdíl v autonomii.
  • S7 levnějšínež Edge.

Co si vybrat?Vyberte si.Pokud chcete ušetřit peníze a nechcete mít velkou obrazovku, zvolte S7.Pokud jste ochotni přeplatit a potřebujete velký displej, vezměte S7 Edge.V žádném případě neztratíte.