Proč telefon nevidí SIM kartu a co dělat?

SIM karta je malý kus plastu s mikroobvodem, díky kterému můžeme komunikovat s přáteli, rodinou a příbuznými, v práci atd.Ale někdy zařízení najednou přestane vidět SIM kartu a vyvstává otázka - co mám dělat?Existuje mnoho důvodů, a proto existuje spousta řešení.Pojďme na to společně.

Zapnutí a vypnutí letového režimu

Nejjednodušším řešením, které v poměrně velkém počtu případů pomáhá, je zapnutí a vypnutí letového režimu.S ním zapnete režim offline a poté jej vypnete, síť se může znovu objevit.

Vyvolejte nabídku rychlého přístupu přejetím prstem z horní do dolní části obrazovky a vyberte „Režim Letadlo“.

Ikona změnila barvu.Počkejte 5-10 sekund.

Vypněte režim v letadle a zkontrolujte, zda SIM karta funguje.

Restartujte svůj smartphone

Pokud první metoda nepomohla, zkuste restartovat svůj smartphone.Chcete-li to provést, stiskněte a podržte vypínač po dobu asi 1-2 sekund.

Poté se na obrazovce objeví nabídka, vyberte v ní „Restartovat“.

A počkejte na dokončení restartu.

Vyjměte přihrádku na SIM kartu

Už jste nepomohli?Vyjměte zásobník SIM karty ze smartphonu.Postupujte opatrně: vezměte speciální klíč (vhodný je i běžný sponka na papír), vložte jej do štěrbiny v zásobníku a jemně stiskněte.

Stiskněte, dokud se neobjeví zásobník.

Nyní vyjměte zásobník rukama, zkontrolujte, zda je SIM karta správně umístěna a zasuňte zásobník zpět na konec.

Zkontrolujte, zda SIM karta funguje.

Kontaminace SIM karty

Mimochodem, zatímco je SIM karta před vámi, můžete ji zkontrolovat na kontaminaci - a to se týká kontaktů.

Jak čistit kontakty?Doporučujeme používat gumu a musíte jednat opatrně, aniž byste se dotkli vašich rukou rukama.

Zásobník je poškozen

Tato možnost je nepravděpodobná, ale pokud smartphone přestane vidět SIM kartu po mechanické expozici, může to být v samotném zásobníku- je poškozen.Vyjměte ji a pečlivě zkontrolujte.V případě potřeby vyměňte.

SIM karta přestala fungovat

Obvykle se tento problém objevuje, pokud byla SIM karta používána po mnoho let.Zde chápete, že řešení je jedno a velmi jednoduché - kontaktovat nejbližší kancelář mobilního operátora s pasem a vyměnit SIM kartu.Mimochodem, není třeba jej ořezávat, dnes jsou SIM karty k dispozici ve všech nezbytných variantách.

SIM karta je nesprávně oříznuta

Pokud však SIM kartu oříznete sami, hrozí její nesprávné oříznutí a potomvýměnám nelze zabránit.

Porucha systému smartphonu nebo mechanické poškození

Můžete to zkontrolovat takto: vezměte si další smartphone nebo telefon a zkontrolujte připojení.Funguje to?Věc je tedy ve vašem zařízení.

Pokud mluvíme o softwarovém problému, můžeme to udělatreset nebo reflash zařízení.

Pokud je problém mechanický, pomůže pouze služba.

Blokování SIM karty

Pravděpodobně všichni mobilní operátoři přepnuli na schéma, když je SIM karta zablokována, pokud na něm uživatel nevykonává placené služby.Navíc, pokud byla SIM karta blokována z důvodu automatického blokování, není již možné ji odemknout - pokud nepřipojíte SIM kartu k novému číslu.

Smartphone je zablokován pro konkrétního operátora

Pokud si smartphone koupíte ze zahraničí, může být zablokován pro konkrétního telekomunikačního operátora a nebude fungovat s jinými SIM kartami.Jednoduchý příklad je stejný iPhone.

Zpravidla existuje možnost uvolnění, ale stojí to peníze.Stojí za to zaplatit za tuto službu, uživatel se rozhodne sám za sebe.