Proč můj počítač nebo notebook nevidí telefon přes USB?Co dělat

Tato situace není pro uživatele tak vzácná: připojují svůj smartphone a počítač nebo notebook to nevidí.Spíše je správné říci, že nejčastěji nevidí systém souborů, zatímco je zobrazeno samotné zařízení.Co dělat, co dělat v takové situaci?Pojďme to správně.

Poskytují přístup k systému souborů

Od určitého okamžiku systém Android při připojení k počítači nebo notebooku zakazuje přístup k výchozímu systému souborů.To se provádí za účelem ochrany souborů, které jsou ve vašem smartphonu, protože pokud je zařízení „chráněno heslem“, přístup k systému souborů získáte pouze vy.Vlastně velmi správná a užitečná funkce.

Teď to konkrétně pochopíme - a pochopíš, o čem mluvíme.Vezměte kabel USB, připojte jej z jedné strany k telefonu a druhou - k portu USB notebooku nebo počítače.Pokud je obrazovka smartphonu uzamčena, odemkněte ji - v tomto případě se pravděpodobně zobrazí taková nabídka:

Položka „Přenos souborů“ poskytuje přístup k systému souborů a „Přenos fotografií (PTP)"- na fotografie, které jste pořídili pomocí smartphonu.

Výše ​​uvedené je příklad založený na Xiaomi a MIUI, na smartphonu Honor nebo Huawei, nabídka je téměř stejná:

Pokud nevidíte žádné menu, potom přejeďte prstem zhorní část obrazovky dole, aby se zobrazila rychlá nabídka.V něm pravděpodobně uvidíte něco jako tato zpráva:

Klikněte na ni a poté se otevře nabídka.

Již v němpodle potřeby vyberte buď „Přenos souborů“ nebo „Přenos fotografií (PTP)“.Nezapomeňte, že ve druhém případě jsou k dispozici pouze fotografie av prvním téměř celý souborový systém.

Co dál?Po výběru požadované položky nabídky otevřete v počítači nebo notebooku „Tento počítač“ a vyberte svůj smartphone.

Bude vám k dispozici interní jednotka, a pokud bude mít paměťovou kartu, bude k dispozici.Nemáme paměťovou kartu.

Byl získán přístup k systému souborů smartphonu.

Pokud to nezadáte, zařízení je detekováno, ale pokud jej otevřete, neuvidíte absolutně nic.

Restartujte počítač a chytrý telefon

Pokud se výše uvedený případ netýká vás, prvním krokem je restartování smartphonu:

A počítač:

Pokud dojde k selhání softwaru, restartování vám jistě pomůže s jeho vypořádáním.

Zkontrolujte kabel USB a porty

Existuje vysoká pravděpodobnost, že problém je „skrytý“ v kabelu, takže počítač nevidí smartphone.Zkontrolujte kabel, zda není poškozený, a v případě potřeby jej vyměňte.

Zkuste také přeinstalovat kabel na jiný port USB - často se jedná o porty, a to je důležité především pro porty, které jsou umístěny na přední straně systémové jednotky PC.

Zapněte ladění USB

Nejprve musíte povolit režim vývojáře a poté pokračovat v ladění USB.Pokud jde o režim vývojáře, opakovaně jsme říkali jakenable - instrukce na další stránce.

Dále vyhledejte v hlavní nabídce zobrazenou sekci pro vývojáře.Například na Xiaomi a MIUI musíte otevřít "Advanced Settings".

Vyberte „Pro vývojáře“.

Zde najděte režim ladění přes USB a zapněte jej.

Poté zkuste připojit svůj smartphone k počítači nebo notebooku.

Zkuste změnit výchozí konfiguraci USB

Vše v téže části pro vývojáře najděte položku „Konfigurace USB“.

A změňte jej na „File Transfer“ (v příkladu MTP).

Poté zkontrolujte, zda je zařízení v počítači viditelné.

Nainstalujte ovladače pro své zařízení

Jsou velmi snadno googlovány: ovladače + model vašeho smartphonu nebo je ještě lépe najdete na fóru w3bsit3-dns.com a nainstalujte naváš počítač nebo notebook.

Instalace aplikace Android File Transfer

Toto je oficiální aplikace pro přenos souborů pro zařízení Android.Můžete si ji stáhnout na oficiálních webových stránkách: android.com/filetransfer

Co jiného můžete udělat?

Doporučujeme připojit váš smartphone k jinému zařízení.Pokud je v tomto případě smartphone viditelný, je záležitost v prvním zařízení.Pokud smartphone stále není viditelný, je pravděpodobně v něm.Možná je to softwarový problém nebo dokonce mechanický problém.V extrémních případech můžete data resetovat nebo přeformátovat, jedná se však o drastická opatření.