Jaký je rozdíl mezi chytrým telefonem a tabletem?

Dnes má trh obrovskou poptávku po mobilním zařízení.Pokud jste si dříve kupovali notebook jako náhradu za domácí počítač, dnes notebook stále častěji nahrazuje tablet.A někteří dokonce mají smartphone.

Ne všichni uživatelé znají rozdíl mezi smartphonem a tabletem, pojďme tedy mluvit o rozdílech.

Definice smartphonu a tabletu

Nejprve definujme každé zařízení.

Smartphone (z anglického smartphonu, který lze přeložit jako chytrý telefon), je formálně mobilní telefon, který je doplněn funkčností počítače.Ve skutečnosti je to počítač, který lze z velké části nahradit.

Tablet nebo tabletový počítač (z anglického tabletového počítače) je mobilní počítač, který lze úsekem nazvat jednou z variant notebooku.Tablet zároveň nepoužívá myš nebo klávesnici, ačkoli dnes tato zařízení podporuje mnoho modelů.

Jaký je rozdíl mezi tabletem a chytrým telefonem?

Určitě stojí za to začít s hlavními rozdíly.

  • Prvním a nejdůležitějším rozdílem je, že tablet je počítač, se kterým nemůžete volat na pevná čísla, tj. Nepodporuje SIM kartu pro volání.Stále však můžete volat z tabletu, například pomocí Internetu a speciálních aplikací, jako je Skype.Současně, protože neexistuje žádný mluvený reproduktor, je pro mluvení nutná souprava headset.Stojí za zmínku, že dnes některé tabletypodporují schopnost volat pomocí SIM karty, ale taková zařízení se běžně nazývají tabletové telefony.Zpravidla jsou pouze o něco větší než smartphony (zpravidla úhlopříčka obrazovky nepřesahuje 7 palců).
  • Druhým důležitým rozdílem je velikost obrazovky.Pamatujete si, když vyšel úplně první iPhone, který obrátil svět vzhůru nohama?Takže jeho úhlopříčka jeho obrazovky byla 3,5 palce, což pak vypadalo něco neuvěřitelného.Uplynulo však jen pár let a co vidíme?Dnes mají chytré telefony s úhlopříčkou obrazovky až 5 palců často předponu mini a vlajkové lodi chytrých telefonů mnoha společností mají obrazovku s úhlopříčkou nejméně 5,5 palce.Úhlopříčka obrazovky tablet je obvykle od 7 do 10-11 palců.Větší zařízení jsou stále vzácná.
  • Tableta je těžší a méně mobilní, což je obecně pochopitelné.Pokud lze smartphone stále uložit do kapsy, a ne vždy, musíte tabletu vložit do tašky nebo batohu, pokud si ji chcete vzít sebou.
  • Vzhledem k velké obrazovce mají vzácné tablety stejnou autonomii jako chytré telefony.Například 8–10 hodin surfování po internetu pro tablet je vynikajícím indikátorem, zatímco většina smartphonů dosahuje těchto čísel bez problémů.
  • Funkčnost tablet je podstatně vyšší v důsledku velikosti obrazovky.Například je vhodné kreslit na tabletu, i když se dotknete obrazovky.Dalším příkladem je sledování videa.Upřímně řečeno, sledování videí na 5palcové obrazovce je něco jiného.Je to 10 palcový případtablet.
  • Je divné, jak se může zdát, že výrobci nejsou ve spěchu vybavit tablety výkonnými procesory a gigabajty paměti, než můžete říci o nejnovějších smartphonech - jsou charakterističtější než vlastnosti mnoha notebooků nebo počítačů, i kdyžve skutečnosti je celá tato moc často nadměrná.
  • Většina tablet nemá slot pro SIM kartu, to znamená, že nemají 3G modul.

A zde jsou některé obrázky, které jasně ukazují rozdíl mezi zařízeními:

Co bych měl koupit?

Vše záleží zcela na vašich potřebách.Pokud chcete být vždy v kontaktu, musíte si samozřejmě koupit smartphone.

Pokud chcete být v kontaktu a mít zařízení, na kterém můžete sledovat video, věnujte pozornost velkým smartphonům phabletů ) s úhlopříčkou obrazovky 5,5–6 palců.

Pokud potřebujete zařízení pro zábavu, tj. Hry, sledování videa, surfování na sociálních sítích atd., Je lepší vzít si tablet.

Dobře je lepší mít obě zařízení.Tablet můžete používat doma a používat chytrý telefon mimo zdi bytu.