Jak smazat účet Google na telefonu Android?

Mnoho uživatelů se často ptá, jak smazat účet Google na smartphonu nebo tabletu?Otázka je dvojí: faktem je, že můžete smazat účet přímo ze zařízení nebo je můžete úplně smazat.Podívejme se podrobně na oba případy.

Smazání účtu ze zařízení

Nejprve se podívejme na případ, kdy je třeba vymazat účet ze smartphonu nebo tabletu.Nezapomeňte, že v tomto případě nebude samotný účet smazán. Zhruba řečeno, projděte odmašťováním, například se přihlaste pomocí jiného účtu.

Najděte ikonu „Nastavení“ a klikněte na ni.

V nabídce najděte sekci „Účty“ a klikněte na ikonu Google, jak je uvedeno na obrázku.

Nyní uvidíte svůj účet.Klikněte na něj.

Nyní musíte stisknout tlačítko volání nabídky.Může to být v aktuálním okně nebo se zobrazí po kliknutí na tlačítko pod obrazovkou, jako v našem případě.V nabídce klikněte na možnost Smazat účet.

Videonávod

Nakonec potvrďte smazání účtu ze zařízení.

To je vše.Upozorňujeme, že smazání účtu bude mít za následek ztrátu všech dat s ním spojených, včetně kontaktů.

Okruh je téměř na všech zařízeních až na několik výjimek stejný.

Úplné a trvalé smazání účtu

V tomto případě vezmeme v úvahu situaci, kdy účet zcela smažete, včetně všech dat.Nelze jej obnovit, což znamená, že všechny akce provádíte přesně podle svéhostrach a riziko!

Přihlaste se do gmail.com - zadejte své uživatelské jméno a heslo (stejná hesla, která se používají ve vašem zařízení pro váš účet Google).

Dále klikněte na logo na pravé straně obrazovky a po zobrazení nabídky klikněte na tlačítko „Můj účet“.

V části „Můj účet“ vyberte „Odpojit služby a smazat účet“.

Nyní vyberte „Smazat účet a data“.

Na stránce smazání účtu uvidíte informace týkající se vašich údajů.Zde bude uvedeno, že v tomto účtu již nebudete moci používat služby Google.V dolní části okna je třeba potvrdit smazání účtu, případně zadat heslo.Ještě jednou vám připomeneme - smazání účtu je nutné pouze v případě, že jej opravdu nepotřebujete a v budoucnu ho neplánujete používat.Důrazně doporučujeme neodstraňovat.

Pokud potřebujete smazat účet pouze ze zařízení ze zařízení založeného na systému Android, použijte první možnost.