Jak připojit telefon Samsung k počítači přes USB?

Poměrně často je nutné připojit smartphone k počítači.Za co?Alespoň za účelem přenosu obrázků ze smartphonu do paměti počítače.Někdo tak dotýká dotykových zařízení tímto způsobem - obvykle to víte.Stručně řečeno, existuje potřeba.Další otázkou je, jak připojit smartphone k počítači.V tomto článku ukážeme příklad založený na zařízení od společnosti Samsung.

Potřebujeme kabel (MicroUSB nebo USB Type-C - na tom nezáleží), samotný smartphone a počítač nebo notebook.

Vezměte kabel.

Na jedné straně se připojujeme k smartphonu.

Druhou stranou je port USB.

Ve skutečnosti lze spojení nazvat úspěšným.Smartphone se začal nabíjet, což znamená, že je vše v pořádku (v některých případech se nemusí gadget nabíjet, ale to není důvod k panice).

Pokud používáte kabel USB a počítač pouze k nabíjení dotykového zařízení, můžete tam zastavit.Pokud však potřebujete přenést některá data z počítače do smartphonu nebo naopak, musíte provést několik dalších kroků.

Po připojení Samsung k počítači se na obrazovce smartphonu (po odemknutí obrazovky) zobrazí následující zpráva:

Systém se zeptá, zda povolit přístup k datům natelefon.Chcete-li poplatek, můžete kliknout na „Odepřít“, avšak pro přenos dat klikněte na „Povolit“.Co se stane, pokud se tak nestane?Otevřete „Tento počítač“ a podívejte se na náš smartphone.Dvakrát na něj klikneme levým tlačítkem myši.

A vidíme ...

Ale nic nevidíme, protože jsme odepřeli přístup do systému souborů smartphonu.Pokud udělíte povolení, systém souborů bude k dispozici ke kontrole a práci s ním.Cítit rozdíl.

Upozorňujeme, že výše uvedený příklad odráží vnitřní paměť smartphonu i externí paměťovou kartu.

Nyní můžete pracovat se soubory a například je přenášet.

Pokud se neobjeví značka s volbou připojení, počítač nevidí systém souborů vašeho smartphonu, je pravděpodobné, že výchozí konfigurace USB používá pouze nabíjení zařízení.Tato možnost je relevantní, pokud je zapnut režim vývojáře a někdo jej dokázal „kopat“.Řešením je toto.Přejděte do vývojářského režimu (co je - v tomto článku ), poté vyhledejte položku „Výchozí konfigurace USB“.

Označte „Přenos souborů“.

Nyní, když připojíte svůj smartphone k počítači nebo notebooku, měla by se zobrazit volba přístupu k datům na smartphonu.