Co znamenají ikony G, E, 3G, H, 3G +, H +, 4G v telefonu nebo smartphonu?

V moderních chytrých telefonech v horní části obrazovky vždy najdete řádek, na kterém je ikona úrovně signálu, ikona nabití baterie atd.V řádku se mohou objevit také písmena G, E, 3G, H, 3G +, H +, 4G, někdy LTE.Co znamenají?Odpověď je opravdu jednoduchá - ikona ukazuje, která přenosová technologie se právě používá.Jinými slovy, jedná se o technologii, která se používá k připojení smartphonu k internetu.

Nyní pečlivě zvažte každou ikonu.Pozor - v pravém horním levém nebo pravém rohu (v závislosti na modelu smartphonu).

  • G z angličtinyGPRS - General Packet Radio Service, General Packet Radio Service (2G).GPRS umožňuje uživateli celulární sítě vyměňovat data s jinými zařízeními v síti GSM as externími sítěmi, včetně internetu.Maximální rychlost je 171,2 Kbps, ale v praxi je obvykle nižší.
  • E z angličtinyEDGE.Digitální bezdrátová technologie pro mobilní komunikace, provozující sítě 2G a 2.5G.Maximální rychlost dosahuje 474 Kbps.
  • 3G z angličtinytřetí generace - třetí generace.Technologie mobilní komunikace třetí generace, která rovněž poskytuje vysokorychlostní přístup k internetu.Používá technologii UMTS s doplňkem HSPA.Maximální rychlost sítí 3G dosahuje 3,6 Mb /s.
  • H, 3G +, H +.Technologie HSPA (High Speed ​​Packet Access) umožňuje přenos dat přes sítě UMTS při velmi vysokých rychlostech až doněkolik desítek Mbps!Je pravda, že musíte zvážit, že ne všechna zařízení tuto rychlost podporují.
  • 4G (LTE, LTE-A).Jak jste možná uhodli, technologie dostala název od věty čtvrté generace - čtvrté generace.Jedná se o slibné technologie, které umožňují přenos dat rychlostí vyšší než 100 Mbit /s pro mobilní předplatitele a 1 Gbit /s pro stacionární.

Co je to VoLTE?To je schopnost uskutečňovat hlasová volání v síti 4G (LTE) - bez této funkce se při uskutečnění hlasového hovoru přepne smartphone do jiného síťového režimu, například 2G nebo 3G.Už jsme o tom mluvili podrobně.

Upozorňujeme, že čísla uvedená v článku jsou podmíněna.Hodně záleží na provozovateli, na umístění uživatele, na zařízení uživatele atd.A to znamená, že v reálném životě může být rychlost velmi odlišná.Zároveň je v mnoha městech rychlost připojení k internetu na smartphonech tak vysoká, že umožňuje sledovat videa ve vysokém rozlišení přímo z vašeho zařízení.