Co jsou data uložená v mezipaměti v telefonu?

Pokud ve smartphonu nebo tabletu dojde volné místo, je první věcí, které se uživateli doporučuje odstranit, mezipaměť z paměti.A co je ve skutečnosti mezipaměť v telefonu nebo data v mezipaměti?

Mezipaměť je mezipaměť rychlého přístupu, která obsahuje požadované informace.Současně je přístup do mezipaměti mnohem rychlejší než načtení potřebných dat z paměti nebo ze vzdáleného zdroje.Nezapomeňte však, že velikost mezipaměti je omezená.

Pokud výše uvedenému nerozumíte, pokusíme se ho vizuálně vysvětlit.Při instalaci aplikace do zařízení Android se vytvoří složka pro uložení uživatelských nastavení, různých obrázků, protokolů atd.Data v mezipaměti v tomto případě samozřejmě zabírají místo.

Další příklad.Řekněme, že v telefonu otevřete VKontakte a podívejte se na fotografie.Tyto fotografie se ukládají do zařízení (tj. Ukládají se do mezipaměti).Proč?A pokud se příště obrátíte na stejné obrázky, načtou se mnohem rychleji než bez použití mezipaměti.Totéž platí nejen pro fotografie, ale také pro hudbu a dokonce i videa - všechna jsou uložena v zařízení a zabírají spoustu místa.

Otázka zní, budete znovu přistupovat ke sledovanému videu?Pravděpodobně ne, ale proto, že film není nutné ukládat do mezipaměti.

Co se stane, pokud je mezipaměť vymazána?

Nebude nic, pokud budeme mluvit o mezipaměti v prohlížečích, kromě toho, že to bude trvat trochu déleněkteré informace jako stejné fotky.Pokud vymažete mezipaměť aplikace, neměli byste se také bát, protože uložení nebude odstraněno.

Mezipaměť lze vymazat ručně i pomocí aplikací třetích stran.Je lepší použít druhou metodu, protože při mazání mezipaměti v ručním režimu budete muset mazat z různých zdrojů, zatímco aplikace sama najde všechny typy mezipaměti v zařízení a odstraní je na žádost uživatele.

Zde jsou data mezipaměti aplikace v nastavení smartphonu:

A toto jsou data mezipaměti pro jednu aplikaci: