Co je NFC ve smartphonu a jak jej používat?

NFC - to je ten pravý detail, kvůli kterému existují spory na fórech, tabulích a sociálních sítích.Proč?Protože někteří říkají, že dnes se nemůžeme obejít bez NFC, zatímco jiní věří, že bez této technologie můžete snadno a jednoduše používat smartphone.Tak proč se uživatelé tolik hádají?

NFC nebo Near Field Communication (překládáno jako „téměř bezkontaktní komunikace“) je bezdrátová komunikační technologie s krátkým dosahem, to znamená, že umožňuje přenos dat na vzdálenost pouhých 4 centimetrů!Proč se tak málo uživatelů může zeptat?To dává smysl, odpovíme.

Hlavní oblastí použití modulu NFC je bezkontaktní platba.Jak to funguje?Nainstalujte aplikaci do smartphonu, například Google Pay, přidejte bankovní kartu a můžete použít bezkontaktní platbu.Pro platbu se používá modul NFC.Bylo by možné použít jiný modul, ale na straně NFC - okamžitě navázat komunikaci mezi objekty, nízkou spotřebu energie a extrémně krátkou vzdálenost pro přenos dat.Pokud jde o posledně jmenovaný, musíte přivést smartphone k terminálu, abyste zaplatili za zboží.

To se děje pro vaši vlastní ochranu - s tímto poloměrem činnosti nikdo nemůže jednoduše ukrást peníze z vaší karty.Použití stejné platby Google je navíc nemožné bez další ochrany počítače - hesla, skeneru otisků prstů atd.

Ve skutečnosti je bezkontaktní platba důvodem, proč mnoho uživatelů hájí výlučně dostupnostModul NFC v chytrém telefonu.Je škoda, že na mnoha chytrých telefonech stále není, protože to zvyšuje cenu zařízení.

Modul NFC má jiné aplikace: mobilní nákup ve veřejné dopravě, elektronické peníze, cestovní karta, identifikační karta, elektronický klíč atd.A přesto opakujeme, že hlavní oblastí aplikace jsou bezkontaktní platby.

Jak používat NFC?

Bez ohledu na to, co je potřeba pro NFC, musíte nejprve zapnout modul.Je snadné to udělat.

Zavolej oponu.Najděte ikonu NFC a klepněte na ni.

Ikona změnila barvu, modul je zapnutý.

Toto bude také hlášeno ikonou ve stavovém řádku.

Druhý způsob zapnutí modulu není tak pohodlný.Spusťte aplikaci Nastavení.

Přejděte do části s připojením (v našem příkladu se nazývá „Připojení zařízení“).

Stiskněte řádek NFC.

Zapněte přepínač NFC.

Pokud plánujete něco zaplatit, jednoduše přiveďte svůj smartphone k terminálu, jak je znázorněno na obrázku výše (obrazovka by měla být v případěpomocí služby Google Pay).A čteme data z mapy metra.Chcete-li to provést, otevřete aplikaci, která vám umožní přečíst tato data - Yandex.Metro v našem případě.

Vidíme mapu metra.

Nastavili jsme kartu Troika na přední nebo zadní stranu smartphonu.A my vidíme informace.

Funguje.