Co je dotykový displej v telefonu nebo tabletu?

V poslední době se jen málokdo mohl domnívat, že telefony s obvyklými tlačítky uvolní zařízení, která jsou ovládána dotykem na obrazovku.Časy se však mění a poptávka po tlačítkových telefonech postupně klesá, zatímco u smartphonů roste.

Termín „dotykový displej“ byl vytvořen ze dvou slov - Touch and Screen, která je přeložena z angličtiny jako „dotykový displej“.Ano, máte pravdu - dotykový displej je dotykový displej, kterého se dotknete při používání smartphonu nebo tabletu.Ve skutečnosti se dotykové obrazovky nacházejí nejen ve světě mobilní technologie.Můžete je tedy vidět při ukládání finančních prostředků na účet mobilního zařízení prostřednictvím terminálu, v bankomatu, v zařízení na lístky atd.

Je důležité věnovat pozornost skutečnosti, že existuje několik různých principů fungování dotykových obrazovek, v závislosti na tom, kde a na co se používají.Náklady na technologii se samozřejmě liší.Proto nemá smysl používat high-tech dotykové obrazovky pro dobíjecí terminály mobilních telefonů, což nelze říci o stejných smartphonech.

Co je dotykový displej?

Moderní chytré telefony používají kapacitní dotykové obrazovky.Jsou to skleněné panely, na které je nanesena vrstva průhledného odporového materiálu.V rozích jsou elektrody, které dodávají vodivé vrstvě střídavé napětí nízkého napětí.Lidské tělo může vést elektrický proud skrze sebe a také máměrná kapacita.Proto když se dotknete obrazovky, dojde k úniku a místo tohoto úniku je určeno ovladačem, který používá data z elektrod v rozích panelu.

V PDA, které se dnes téměř nikdy neprodávají, se kromě skleněného panelu používá pružná membrána.Povrch mezi nimi je vyplněn mikroizolátory.Když je obrazovka stisknuta, membrána a panel jsou uzavřeny, poté řídicí jednotka detekuje změnu odporu a převede ji na dotykové souřadnice.

Pamatujte, že kapacitní obrazovka nereaguje na stisknutí objektu ani na nejjednodušší stylus (potřebujete stylus se speciální špičkou), zatímco odporové obrazovky reagují absolutněna jakýkoli dotek.

Mohu dotykovou obrazovku vyměnit?

Pokud uživatel poruší dotykovou obrazovku nebo se uživatel z nějakého důvodu zhroutí (například přestane reagovat na kliknutí), dotykovou obrazovku lze vyměnit.Je vhodné nahradit ji ve specializované službě se zárukou.